دیسک توراسیک

در صورت وجود هرنی دیسک های ناحیه تناسلی ممکن  است روی نخاع فشار وارد شود. و از این جهت این نوع دیسک ها بسیار حائز اهمیت هستند . اگر این دیسک به شکل مرکزی باشد برخی علائم را بر روی فرد ایجاد میکند که  نشان دهنده وجود این نوع دیسک در فرد است و آن علائم شامل احساس ضعف در اندام تحتانی ، حس سوزش در پاها و اختلال در راه رفتن می باشد. اگر این نوع دیسک خیلی پیشرفته باشد میتواند در کنترل ادرار اختلال ایجاد کند و حتی گاهی باعث فلج کامل شود.

اگر هرنی دیسك در کنار و در خارج خط وسط باشد باعث بوجود آمدن فشار روی ریشه عصبی می شود و دردهای تیر کشنده ای را در قفسه صدری بوجود می آورد.

به دلیل وضعیت آناتومیكی خاص در دیسك های توراسیك، عمل جراحی آن نیز متفاوت است و نیاز به باز كردن قفسه صدری و یا باید برای جراحی موفقیت آمیز دنده را برداشت.
 شایع ترین علامت درد در ناحیه سینه ها و در موارد نادرتر درد در کمر مشاهده می شود. در برخی موارد این درد به شکم و اندام های تحتانی نیز میرسدو اصطلاحا این نواحی تیر می کشد. در بعضی از بیماران هیپراستزی، کرختی و ضعف یک طرفه یا دو طرفه، اختلال در تعادل و اختلال در راه رفتن نیز مشاهده شده است.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال مدارک پزشکی