جراحی هیپوفیز

یکی از اساسی ترین غدد درون ریز بدن، هیپوفیز است. از اختلالاتی که در این غده بروز می دهد، تومور هیپوفیز است. به طور کلی تومور هیپوفیز در انواع مختلف وجود دارد که در بخش جراحی تومور های هیپوفیز به طور مفصل در مورد هر یک از آنها شرح داده شده است. از جمله انواع تومور هیپوفیز می توان به مواردی همچون تومور پرولاکتینوم ، تومور آکرومگالی و غیره اشاره کرد. یکی از تخصص های دکتر مسعود صابری جراحی تومور هیپوفیز می باشد.

جراحی هیپوفیز از دیگر انواع جراحی سر و جمجمه می باشد. غده ها و تومورهایی که درکنار هیپوفیز ایجاد می شوند بر چند نوع هستند که بنا بر تشخیص پزشک و نوع غده ، روش جراحی و در کل روش درمان آن متفاوت است. چرا که برای مثال گاهی ممکن است تومور هیپوفیز در کنار غده هیپوفیز باشد ، گاهی ممکن ایت تومور بر غده هیپوفیز فشار وارد کند ، گاهی اوقات این تومورها خوش خیم و غیر قابل رشد هستند و در برخی مواقع بدخیم و خطرناک هستند و ممکن است جان بیمار را در معرض خطر قرار بدهند.

از این رو شناخت دقیق غده و محل آن و نوع تومور میتواند بسیار در بحث درمان و حتی جراحی هیپوفیز کمک کننده باشد . از جمله جراحان موفق در این زمینه دکتر مسعود صابری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشد که جراحی های فوق العاده موفقی را در تمام زمینه ها علی الخصوص جراحی های مغز و جراحی هیپوفیز داشته است. 

ارسال مدارک پزشکی